Tovább olvasom

Bajzáth Mária

Járom az új váramat

Népmesekincstár
starsBetöltés...

 

Megjelenés dátuma: 2018-02-05
Terjedelem: 240 oldal

 

Méret: 168 x 238 mm
Kötés: KEMÉNYTÁBLA
ISBN: 9789634371953
3 999 Ft

Állandó 20% kiadói kedvezmény

Nem rendelhető

A könyvbe bele is lapozhatsz itt.

,,A mesékben, mondókákban, népdalokban a ház, vár, palota, a templom gyakran magát az embert jelképezi, amelynek ezen a nyelven ablaka a szem, ajtaja a száj, kupolája a homlok. A 4-6 éves gyerekek ezt a várat járják, építik. Összes kérdésük, minden mozdulatuk, megszerzett élményük, tapasztalatuk és álmuk azt a célt szolgálja, hogy testükből-lelkükből erős, gyönyörű vár épüljön, s abban várkapitánnyá válhassanak. Ebben segítik őket a világ minden tájáról való, sok-sok nép mesekincstárából válogatott különleges mesék, amelyek őseink mágikus, teremtő, képi nyelvén üzenik, hogy élni jó, jónak lenni érdemes, és jó tett helyébe jót várj!”
Bajzáth Mária mesepedagógus, a Népmesekincstár mesepedagógiai módszer kidolgozója

A Népmesekincstár hét kötetből álló sorozata négy korosztálynak gyűjti össze a világ népmeséit: 0-4 éves, 4-6 éves, 6-8 éves és 8-10 éves gyerekeknek. A szülők és pedagógusok számára egyaránt hasznos gyűjteményt a Népmesekincstár mesepedagógiájának módszertani kötetei kísérik.

Idézet, kritika, recenzió helye. Kis türelmet kérünk.

(a szerk)

A szerző további könyvei

Bajzáth Mária

Bajzáth Mária az ELTE Pedagógia és Pszichológia Karán végzett neveléstudományi bölcsészként, de tanárként és tanító néniként is szerzett diplomát. 1990 óta foglalkozik gyerekekkel, mesékkel és pedagógiával. Az elméleti felkészülés mellett a mindennapos gyakorlat alakította a módszert, amelyet néhány éve akkreditált pedagógusképzés keretében tanít szerte az országban és országhatáron kívül.
Előadásokat, képzéseket, mesefoglalkozásokat tart egyetemeken, konferenciákon, bölcsődékben, óvodákban, iskolákban és könyvtárakban. Mesetáborokat szervez, amelyeknek mottója: Minden gyerek mesehős.
Arra keresi a választ, hogyan lehet a mesék segítségével nevelni és tanítani, hogyan lehet valódi, élő, öröm és élmény alapú kapcsolatot teremteni a népmese, a népköltészeti alkotásokban őrzött tudás és a gyerekek között.
A Népmesekincstár Mesepedagógia Műhely szakmai vezetőjeként az érdeklődő pedagógusoknak és szülőknek sokféle programlehetőséget teremt, hogy minél alaposabban elsajátíthassák a módszert, és mesékkel segíthessék a gyerekek fejlődését.
A Népmesekincstár-módszerrel dolgozó intézményekkel, alapítványokkal, pedagógusokkal folyamatosan tartja a kapcsolatot, segíti a munkájukat, és együtt dolgozik különböző mesés programokban. „Mesélek, mesélünk” – vallja.

Tovább a szerző oldalára

A szerkesztő ajánlja