Tovább olvasom

Bajzáth Mária

Gingalló – Magyar népmesék óvodáskortól

Népmesekincstár
starsBetöltés...

 

Megjelenés dátuma: 2020-06-05
Terjedelem: 204 oldal

 

Méret: 168 x 238 mm
ISBN: 9789634377047
3 999 Ft

Állandó 20% kiadói kedvezmény

Nem rendelhető

„Mesét hallgatni és mesélni öröm. A népmesék a gyerekek számára ismerős és érthető nyelven szólnak a világról, arról, hogy minden változik és megváltoztatható, hogy az élet családdal, barátokkal, növényekkel, állatokkal együtt teljes, varázslatokkal és próbákkal teli, izgalmas kaland.

A Gingalló című, magyar népmeséket egybegyűjtő kötetet jó szívvel ajánlom nagyobb óvodásoknak éppúgy, mint alsó tagozatos iskolásoknak. A tíz téma köré csoportosított történeteket közmondások és szólások kísérik, ám az eddigiektől eltérően ezeket most elrejtettük két nagy képben is. A játék által okozott felismerés örömén túl azt remélem, hogy Láng Anna szólás-mondásokat megjelenítő böngészője segít abban, hogy a népköltészeti alkotásoknak ez a különleges szelete se merüljön feledésbe, hanem beépüljön a gyerekek aktív szókincsébe.”

Bajzáth Mária mesepedagógus,
a Népmesekincstár mesepedagógiai módszer kidolgozója

Idézet, kritika, recenzió helye. Kis türelmet kérünk.

(a szerk)

A szerző további könyvei

Bajzáth Mária

Bajzáth Mária az ELTE Pedagógia és Pszichológia Karán végzett neveléstudományi bölcsészként, de tanárként és tanító néniként is szerzett diplomát. 1990 óta foglalkozik gyerekekkel, mesékkel és pedagógiával. Az elméleti felkészülés mellett a mindennapos gyakorlat alakította a módszert, amelyet néhány éve akkreditált pedagógusképzés keretében tanít szerte az országban és országhatáron kívül.
Előadásokat, képzéseket, mesefoglalkozásokat tart egyetemeken, konferenciákon, bölcsődékben, óvodákban, iskolákban és könyvtárakban. Mesetáborokat szervez, amelyeknek mottója: Minden gyerek mesehős.
Arra keresi a választ, hogyan lehet a mesék segítségével nevelni és tanítani, hogyan lehet valódi, élő, öröm és élmény alapú kapcsolatot teremteni a népmese, a népköltészeti alkotásokban őrzött tudás és a gyerekek között.
A Népmesekincstár Mesepedagógia Műhely szakmai vezetőjeként az érdeklődő pedagógusoknak és szülőknek sokféle programlehetőséget teremt, hogy minél alaposabban elsajátíthassák a módszert, és mesékkel segíthessék a gyerekek fejlődését.
A Népmesekincstár-módszerrel dolgozó intézményekkel, alapítványokkal, pedagógusokkal folyamatosan tartja a kapcsolatot, segíti a munkájukat, és együtt dolgozik különböző mesés programokban. „Mesélek, mesélünk” – vallja.

Tovább a szerző oldalára

A szerkesztő ajánlja