Tovább olvasom

Bajzáth Mária

Pont, pont, vesszőcske

Legkisebbek magyar népmeséi
Népmesekincstár
starsBetöltés...

 

Megjelenés dátuma: 2019-05-24
Terjedelem: 100 oldal

 

Méret: 168 x 238 mm
Kötés: KEMÉNYTÁBLA
ISBN: 9789635990566
3 999 Ft

Állandó 20% kiadói kedvezmény

Rendelhető, raktáron
Szállítási idő 1-3 munkanap

A mesélést nem lehet elég korán kezdeni. Ma már mindannyian tisztában vagyunk azzal, mennyire fontos szerepet játszik a gyermek korai fejlődésében a mesélés, az odafigyelés, a közvetlen fizikai kontaktus. Nap mint nap tapasztaljuk, hogy a televízió, a számítógép vagy más gépi hang és kép éppúgy nem tudja pótolni az emberi szót, mint ahogyan az elektromos hinta az érintést.

Bajzáth Mária legújabb, kizárólag magyar mondókákat, mondókameséket és népmeséket tartalmazó kötete éppen ezért a legkisebbekhez szól. A néha ismerős, máskor ismeretlen történeteket hét téma köré csoportosítottuk: testről; családról; állatokról; mesés erőkről; életről-halálról és rövid mesék. A koragyermekkori meseélmény örömforrást jelent mesélőnek és mesehallgatónak egyaránt, és örök érzelmi útravalót nyújthat a fogantatás pillanatától a bölcsőn át egész életünkben.

Kürti Andrea rajzaival

Idézet, kritika, recenzió helye. Kis türelmet kérünk.

(a szerk)

A szerző további könyvei

Bajzáth Mária

Bajzáth Mária az ELTE Pedagógia és Pszichológia Karán végzett neveléstudományi bölcsészként, de tanárként és tanító néniként is szerzett diplomát. 1990 óta foglalkozik gyerekekkel, mesékkel és pedagógiával. Az elméleti felkészülés mellett a mindennapos gyakorlat alakította a módszert, amelyet néhány éve akkreditált pedagógusképzés keretében tanít szerte az országban és országhatáron kívül.
Előadásokat, képzéseket, mesefoglalkozásokat tart egyetemeken, konferenciákon, bölcsődékben, óvodákban, iskolákban és könyvtárakban. Mesetáborokat szervez, amelyeknek mottója: Minden gyerek mesehős.
Arra keresi a választ, hogyan lehet a mesék segítségével nevelni és tanítani, hogyan lehet valódi, élő, öröm és élmény alapú kapcsolatot teremteni a népmese, a népköltészeti alkotásokban őrzött tudás és a gyerekek között.
A Népmesekincstár Mesepedagógia Műhely szakmai vezetőjeként az érdeklődő pedagógusoknak és szülőknek sokféle programlehetőséget teremt, hogy minél alaposabban elsajátíthassák a módszert, és mesékkel segíthessék a gyerekek fejlődését.
A Népmesekincstár-módszerrel dolgozó intézményekkel, alapítványokkal, pedagógusokkal folyamatosan tartja a kapcsolatot, segíti a munkájukat, és együtt dolgozik különböző mesés programokban. „Mesélek, mesélünk” – vallja.

Tovább a szerző oldalára

A szerkesztő ajánlja