Tovább olvasom

Bajzáth Mária

Mi a legerősebb a világon? – Találós kérdések és mesék a világ minden tájáról

Népmesekincstár
starsBetöltés...

 

Megjelenés dátuma: 2017-09-29
Terjedelem: 208 oldal

 

Méret: 150 x 203 mm
Kötés: KEMÉNYTÁBLA
ISBN: 9786155591549
3 299 Ft

Állandó 20% kiadói kedvezmény

Rendelhető, raktáron
Szállítási idő 1-3 munkanap

A találós kérdések megfejtéséhez szükséges gondolkodásmód elsajátítását segítő képes játékkártyák letölthetők itt. Figyelem! A szétvághatóság érdekében egyoldalas nyomtatás javasolt.

Hány feje van az embernek? Hányat lép a kígyó egy nap? Melyik ágon nincsen levél?
A Népmesekincstár mesegyűjteményeket kiegészítő új, Népmesekincstár Plusz sorozat részei az életünket át- meg átszövő, a nyelvünkkel, gondolkodásunkkal és mindennapi életünkkel kapcsolatos, évszázadok alatt felhalmozódott tudást gyűjtik össze különböző témákban.
A sorozat első kötetében a találós kérdéseké a főszerep. Közülük ebbe a válogatásba azok kerültek, amelyek a mai gyerekek számára is megfejthetők és érthetők, mert élő ismeretanyagra és aktív szókincsre épülnek.
A korszerűsége és sokszínűsége miatt hiánypótló gyűjteményben olvasható 400 találós kérdést és 16 talányos mesét Bajzáth Mária mesepedagógus a világ minden tájáról válogatta. A tematikus fejezetek (pl. állatok, tárgyak, égitestek, ember) kezdő, középhaladó és haladó szint szerint tagolódnak, így mindenki örömét lelheti a könyvben, hiszen ebben a műfajban éppúgy kezdő lehet a négyéves gyerek, mint a 103 éves dédszülő, aki sohasem foglalkozott találós kérdésekkel.

„A találós kérdés a világ minden táján megtalálható, ősi műfaj. Fejleszti a gondolkodást, a figyelmet, a szókincset, a nyelvi kreativitást, az olvasást, a szövegértést, a képzelőerőt, a képalkotó képességet és az együttműködési készséget. Éppen ez a könyv és a letölthető játék célja is.”

Bajzáth Mária, a Népmesekincstár mesepedagógiai módszer kidolgozója

A szerző további könyvei

Bajzáth Mária

Bajzáth Mária az ELTE Pedagógia és Pszichológia Karán végzett neveléstudományi bölcsészként, de tanárként és tanító néniként is szerzett diplomát. 1990 óta foglalkozik gyerekekkel, mesékkel és pedagógiával. Az elméleti felkészülés mellett a mindennapos gyakorlat alakította a módszert, amelyet néhány éve akkreditált pedagógusképzés keretében tanít szerte az országban és országhatáron kívül.
Előadásokat, képzéseket, mesefoglalkozásokat tart egyetemeken, konferenciákon, bölcsődékben, óvodákban, iskolákban és könyvtárakban. Mesetáborokat szervez, amelyeknek mottója: Minden gyerek mesehős.
Arra keresi a választ, hogyan lehet a mesék segítségével nevelni és tanítani, hogyan lehet valódi, élő, öröm és élmény alapú kapcsolatot teremteni a népmese, a népköltészeti alkotásokban őrzött tudás és a gyerekek között.
A Népmesekincstár Mesepedagógia Műhely szakmai vezetőjeként az érdeklődő pedagógusoknak és szülőknek sokféle programlehetőséget teremt, hogy minél alaposabban elsajátíthassák a módszert, és mesékkel segíthessék a gyerekek fejlődését.
A Népmesekincstár-módszerrel dolgozó intézményekkel, alapítványokkal, pedagógusokkal folyamatosan tartja a kapcsolatot, segíti a munkájukat, és együtt dolgozik különböző mesés programokban. „Mesélek, mesélünk” – vallja.

Tovább a szerző oldalára

A szerkesztő ajánlja